دوره زمستانه طرح ملی گفتمان نخبگان علوم انسانی برگزار شد

دوره زمستانه گفتمان نخبگان علوم انسانی به همت میز علوم انسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و با هدف ایجاد انسجام و هویت بین دانشجویان و همچنین بهره‌وری حداکثری دانشجویان مجازی از اساتید و مربیان دوره گفتمان برگزار شد.

این دوره در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ آغاز و در ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ پایان یافت. از امتیازهای ویژه این طرح می‌توان به حضور ۲۰۰ نفر از دانشجویان نخبه سراسر کشور اشاره کرد که در مجتمع یاوران مهدی شهر مقدس قم گرد هم آمده و به مباحثه، گفتگو و تبادل نظر در حوزه سرفصل‌های مرتبط با حوزه علوم انسانی با اساتید و مربیان دوره پرداختند.

سرفصل‌های آموزشی با حضور اساتیدی چون حجج‌اسلام حمید پارسانیا، احسان کرمانشاهانی، امیر آقاجانلو و آقایان دکتر یاسر خوشنویس و صادق رمضان‌زاده در حوزه مطالعات اسلامی و غرب ارائه شد که محور اصلی گفتگوهای دانشجویان و اساتید قرار گرفت. استاد پارسانیا درباره ایده بنیادین طرح گفتمان به گفتگو و تبادل نظر با دانشجویان پرداخت.

استاد کرمانشاهانی ادامه مباحث فلسفه اسلامی و حجت‌الاسلام آقاجانلو به ارائه بحث هگل در فلسفه غرب پرداختند. همچنین تحولات منجر به رنسانس تا دکارت با حضور صادق رمضان زاده و تاریخ علم جدید با حضور یاسر خوشنویس ارائه شد. لازم به ذکر است که در کنار ارائه سرفصل‌های آموزشی، حضور ۱۲ مربی خانم و آقا در کنار نخبگان علوم انسانی و برگزاری گعده‌های علمی از امتیازهایی است که این طرح دانشجویی از آن برخوردار است.

گفتنی است که طرح ملی نخبگان علوم انسانی پس از برگزاری دوره تابستان و ترم پاییز، دوره چهار روزه زمستانه را برگزار کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.